Dávid Králik

Učiteľ, mentor, kouč, lektor, spoluzakladateľ školy Felix, bývalý reprezentant, medzinárodný rozhodca a tréner v šerme. Bloger, autor niekoľkých metodík i jednej rozprávkovej knižky. Momentálne pracuje v n. o. LEAF ako mentor a supervízor v mentoringovom programe IRPU (Individuálny rozvojový program učiteľa). Okrem toho spolupracuje s viacerými organizáciami, ktoré sa na Slovensku venujú problematike vzdelávania (Indícia, Teach for Slovakia, Inšitút pre aktívne občianstvo, Komenského inštitút, Živica, STRATPOL…). V projekte Infokompas prijal rolu odborného garanta, lektora a mentora zúčastnených učiteľov.

 

Matej Kandrík

Office manažér nezávislého think tanku Strategic Policy Institute. Pracoval v fact-checkovom projekte Demagog.cz na pozícii analytika a člena mediálneho tímu. Od roku 2015 je tiež editorom portálu On War | On Peace, ktorý sa zameriava na problematiku vojenského myslenia, moderného boja a bezpečnostných hrozieb. Absolvent Bezpečnostných a strategických štúdií na Masarykovej Univerzite v Brne.

 

 

Matúš Sloboda

Donedávna projektový manažér Demagog.SK, dnes vysokoškolský učiteľ na Ústave verejnej politiky FSEV UK, tvorca obsahu prednášok o overovaní pravdivosti informácií. Absolvent doktorandského štúdia verejnej politiky na Univerzite Komenského.

 

 

 

Martin Kovanič

Odborný asistent na Fakulte regionálneho rozvoja a medzinárodných štúdií Mendelovej Univerzity v Brne. V rokoch 2015 a 2016  pôsobil vo Vienna Center for Societal Security, kde sa zaoberal problematikou dopadu využívania moderných technológií na demokratické procesy. Absolvent doktorandského štúdia v odbore politológia na Univerzite Komenského v Bratislave. V súčastnosti pôsobí ako analytik Inštitútu strategických politík STRATPOL.

 

 

Lenka Galetová

Manažérka projektu Demagog.SK (Inštitút SGI), overuje pravdivosť výrokov politikov, kontroluje plnenie ich sľubov a učí stážistov projektu, ako overovať pravdivosť informácií a kde hľadať potrebné dáta. Absolventka medzinárodných vzťahov na Masarykovej univerzite.

 

 

 

Karin Sólymosová

Event manažérka projektu Zvoľ si info, senior analytička projektu Demagog.SK, kďe  overuje pravdivosť výrokov politikov. Študentka politológie a bezpečnostných a strategických štúdií na Masarykovej univerzite.

 

 

 

Jakub Csabay

Absolvent programu Central and East European Studies and Politics na University of Glasgow. Pôsobil ako stážista vo viacerých organizáciach v mimovládnom sektore. V súčasnosti spolupracuje so STRATPOL na projekte InfoKompas, ako aj externe na ďalších aktivitách.

 

 

 

Pavlína Čapkovičová

Senior analytička projektu Demagog.SK, overuje pravdivosť výrokov politikov a učí stážistov projektu, ako overovať pravdivosť informácií a kde hľadať potrebné dáta, absolventka magisterského štúdia práva na FMK UCM v Trnave, v súčasnosti študentka filozofie. V minulosti lektorka workshopov Amnesty International.